Ogłoszenia parafialne 04.08.2024r.

1. Przeżywamy dziś 18 niedzielę zwykłą. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość i miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich dotkniętych wielką tragedią pijaństwa. Dajmy dobry przykład. Dziś po Sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca
  2. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Msze: 8.30 Chodlik, w kościele o 10.00 i 17.00
  3. W sobotę przypada doroczny odpust ku czci św. Wawrzyńca- patrona naszej parafii. Msze 7.30, 10.00 i suma odpustowa o 12.00
  4. W piątek różaniec wypominkowy i msza św. na starym cmentarzu o 17.00
  5. Zapraszam chętnych do gruntownego posprzątania kościoła przed odpustem na czwartek po mszy św. wieczornej.
  6. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Caritas
  7. 15 sierpnia obchodzić będziemy w naszej parafii dożynki. Serdecznie zapraszam rolników, mieszkańców, władze gminy na dziękczynną mszę świętą za tegoroczne zbiory. Zachęcam do zrobienia wieńców dożynkowych i liczny udział. A przedłużeniem i dopełnieniem dożynkowej radości będzie festyn i zabawa organizowane przez strażaków z Karczmisk II.
  8. Zapowiedzi: Łukasz Czarnota i Magdalena Przybylska oboje z Karczmisk oraz Piotr Ciesielski z Głuska Dużego i Dorota Kowalczyk z Karczmisk zapowiedź II
  9. Pani wójt i organizatorzy zapraszają dziś na Święto Bobu o godz. 15.30
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W gazetach znajdują się listy protestacyjne do minister edukacji w sprawie planów dyskryminacji uczniów uczęszczających na katechezę.
  11. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci obchodzimy w  tym tygodniu. W ich intencji: wieczny odpoczynek.