Ogłoszenia Parafialne 17.12.2023r.

1. Przeżywamy III niedzielę adwentu Gaudete, czyli czasu radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Chrystusa.
  2. Prosimy o zgłaszanie chorych. Odwiedzimy ich jutro od 9.00
  3. Wigilia w tym roku przypada w IV niedzielę adwentu. Post w tym dniu ma charakter zwyczajowy. Trudno jednak sobie wyobrazić wigilię po suto zastawionym obiedzie mięsnym. O 11.30 msza za zmarłych od wigilii poprzedniego roku. Po Mszy św. udamy się z zapalonymi zniczami na miejsce ich spoczynku. Pasterka w Chodliku o 22.00, w kościele parafialnym o północy. Msze w Boże Narodzenie i św. Szczepana w układzie niedzielnym. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz obrony życia, Taca ze św. Szczepana na KUL.
  4. W zakrystii są do nabycia opłatki na wigilijny stół. Tegoroczne ofiary z opłatków i kolędy przeznaczone będą na projekt prac przy naszym kościele w związku z otrzymanym grantem oraz na wkład własny. Są do nabycia również świece Caritas na wigilijny stół.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia w zakrystii kalendarze Maryjne na przyszły rok w cenie 9 zł.
  6. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci obchodzimy w  tym tygodniu. W ich intencji: wieczny odpoczynek.