Ogłoszenia Parafialne 07.04.2024r.

1.  Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. II niedziela Wielkanocy zwana jest ,,białą’’ lub ,,przewodnią’’. Do tej niedzieli, przez cały tydzień, począwszy od Wigilii Paschalnej, nowo ochrzczeni chodzili w białych szatach. Do dzisiaj zachował się przy Chrzcie św. zwyczaj wręczania nowo ochrzczonemu dziecku białej szaty. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Sumie zmiana tajemnic Różańcowych.
  2. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone na fundusz Caritas
  3. Również dziś po mszy o 11.30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii św. , za tydzień do bierzmowania.
  4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze o 8.30 w Chodliku, w kościele o 10.00 i 17.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia
  5. Trwa dalej inwentaryzacja na cmentarzu. Proszę o rejestrację grobów. Dlaczego, bo są sytuacje że poszukujemy dysponentów w związku z uszkodzeniami, czy innymi sytuacjami losowymi i tak poszukujemy dysponentów grobu na nowym cmentarzu Leokadii i Józefa Piesków.
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  7. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci obchodzimy w  tym tygodniu. W ich intencji: wieczny odpoczynek.