Ogłoszenia parafialne 16.07.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy XV niedzielę zwykłą. Dla parafii czas szczególny z racji odpustu ku czci MB Szkaplerznej. Suma o 12.00 a po niej uroczysta procesja. O 15.00 rozpocznie się rodzinny festyn parafialny. Zachęcam wszystkich do udziału w nim, bowiem czeka wiele atrakcji i niespodzianek, dla dorosłych i dla dzieci, dla ducha i dla ciała.
  2. Dziękuję z  przygotowanie uroczystości odpustowych i udział w nich, druhom strażakom z obu naszych jednostek pod dowództwem p. Krzysztofa Karasia, druhom z jednostki Karczmiska II pod dowództwem p. Artura Karasia za posprzątanie śmietników przy cmentarzach.
  3. Bóg zapłać za posprzątanie i udekorowanie kościoła paniom Jolancie Olszowej i Halinie Brodowskiej naszym radnym
  4. Kołu Gospodyń Wiejskich za odświętną obecność w ludowych strojach, a szczególnie za wczorajsze lepienie pierogów z jagodami, którymi poczęstuję przybyłych kapłanów, kołu Gospodyń bez granic za czynny udział w procesji, obu zaś kołom za pyszne ciasta. Członkiniom KŻR i Legionu Maryi, służbie liturgicznej, zespołowi Vocal za oprawę liturgiczną mszy św., oraz wszystkim parafianom i gościom za tak liczne przybycie. Dziękuję również już teraz za włączenie się wielu środowisk w przygotowanie festynu, szczegółowe podziękowania będą właśnie na festynie ale już teraz chcę zaznaczyć, że jako wspólnota parafialna wybraliśmy dobry kierunek.
  5. Przypominam, że trwa inwentaryzacja cmentarza. Wszelkie prace na cmentarzu wymagają zgłoszenia do kancelarii. Kancelaria pn.-pt. od 7.30 do 9.00 w czwartki dodatkowo:16.00-17.00, w soboty 8.00-11.00
  6. Przypominam o segregacji śmieci!