Ogłoszenia parafialne 11.02.2024r.

1.  Przeżywamy VI niedzielę zwykłą roku kościelnego.
  2. Obchodzimy dziś wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Na Mszy o godz. 11.30 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych dla ludzi w  bardzo podeszłym wieku i chorych. Pomóżmy wszystkim starszym i chorym w przybyciu na tę Mszę Św.
  3.  Dziś również zbiórka do puszek na Fundusz Wschodni – pomoc Kościołowi Katolickiemu za naszą wschodnią granicą
  4. W tym tygodniu środa popielcowa. Msze św. 7.30, 10.00 i 17.00. W Chodliku o 15.00. Po mszach  zbiórka pieniężna do puszek na wsparcie osób najbardziej poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.
  5.  Środą popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W środę obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Przypominamy, że według prawa kościelnego obowiązuje on osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia.  Zachęcamy jednak wszystkich do jego zachowania. Okres Wielkiego Postu powinien stać się dla nas wszystkich czasem szczególnej i lepszej modlitwy, rozpamiętywania męki i śmierci Pana Jezusa, rozmyślania nad sensem i celem naszego życia.   MODLITWA, POST, JAŁMUŻNA – to program na czas Wielkiego Postu. Zachęcamy też do praktykowania chrześcijańskiego umartwienia. Proponujmy wyrzeczenie się na okres Wielkiego Postu:  spożywania alkoholu, palenia tytoniu; zachęcamy do odmówienia sobie ulubionych potraw, ulubionej rozrywki, telewizji, Internetu itp.   Wszystkie takie postanowienia i umartwienia przynoszą nam wielką korzyść: wzmacniają naszą wolę i uszlachetniają nasz charakter. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne, w piątki na Drogę Krzyżową o 17.00; we  wszystkie niedziele Wielkiego Postu po sumie Gorzkie Żale.
  6. Za tydzień po mszy o 10.00 spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią
  7. Serdeczne podziękowania kieruję do druhów strażaków z OSP Karczmiska II za pomoc w segregacji i wywóz odpadów naturalnych na kompostownik
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  9. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci obchodzimy w  tym tygodniu. W ich intencji: wieczny odpoczynek.