Ogłoszenia parafialne 01.10.2023 r.

1. Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy od przyszłej niedzieli przez cały październik na modlitwę różańcową po mszy wieczorowej, w niedzielę po sumie. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  3. Za tydzień taca na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary
  4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą mszą św.
  5. Pragnę podzielić się również radosną informacją, że nasza parafia otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków 1 199 520 zł na rewitalizację naszego kościoła parafialnego. W naszej gminie kościół jako najbardziej potrzebujący wsparcia ale i wyjątkowo piękny zabytek zyskał uznanie w oczach decydentów. Ogromne słowa wdzięczności kieruję do Posła Sławomira Skwarka, Starosty Powiatu Opolskiego pana Dariusza Piotrowskiego i Burmistrza Opola Lubelskiego Sławomira Plisa oraz naszego Przewodniczącego Rady Gminy Karczmiska pana Jacka Nowaczka, którzy wyszli z inicjatywą odnowy naszej świątyni i pomogli przy składaniu wniosku. Okazuje się że nie trzeba wcale mieć w ministerstwie czy w starostwie ,,swoich ludzi” stąd pochodzących wystarczy mieć wokół siebie ludzi kompetentnych, życzliwych i bezinteresownych. Dzięki naszemu kościołowi została doceniona przez państwo i powiat również społeczność naszej gminy i miejscowości tak bardzo przywiązanej do wiary i tradycji naszych ojców. Bóg zapłać.
  6. Za tydzień po mszy św. o 10.00 spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią, dziś po mszy o 11.30 przygotowujących się do bierzmowania.
  7. Trwa nabór na ministrantów. Prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.
  8. Przypominam, że trwa inwentaryzacja cmentarza. Zbierane są też opłaty za wywóz śmieci.